5-секунден трик за мекотели



Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Повечето двучерупчести имат чифт големи хриле, разположени в мантийната си кухина. Тези хриле позволяват на двучерупчестите животни да извличат кислород от водата (за да дишат) и да улавят храната; вода, богата на кислород и микроорганизми, се вкарва в кухината на мантията и се измива през хрилете.

училища плувни басейни Възможно е също да се заразите с вируса във фитнес залата или на работното място.

Но може би това дали са умни или глупави е по-маловажно от факта, че са направо удивителни от първото до последното пипало. Омагьосващи са.

Учители и дневни работници. Хората, които редовно влизат в контакт с малки деца, могат да имат повишен риск от предаване на този вирус.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Во морфолошки поглед, на мекотелите може да се разликуваат неколку региони: глава, на која се наоѓаат устата и сетилните органи; труп, во и на кој се сместени главните, витални органи; стапало, кое претставува месест орган што служи за движење и наметка (или мантија), како голем набор на кожата помеѓу трупот и стапалото.

Тялото на животните наподобява червей. Обитават тинята на морското дъно, където се мекотели хранят с отпадни продукти или са хищници.

Към настоящия момент молекулярните данни са недостатъчни, за да се заключи окончателно въпросът относно филогенията на мекотелите. Освен това съвременните методи определящи самостоятелността на дадена група са склонни към преоценка. Ето защо е рисковано да се даде окончателно заключение по отношение на представените данни дори и анализите да водят до сходни заключения.

Двучерупчестите се характеризират със своите шарнирни черупки и живеят както в морски, така и в сладководни местообитания.

Javascript not detected. Javascript required for This page to function. Remember to permit it in your browser settings and refresh this website page.

Гастроподите и бивалвите можеби се најчестите мекотели, но цефалоподите (семејството кое вклучува октоподи , лигњи и сипи ) се далеку најнапредни. Овие морски безрбетници имаат зачудувачки сложени нервни системи, што им овозможува да се вклучат во детално камуфлажа, па дури и да покажат однесување за решавање проблеми - на пример, познато е дека октоподите бегаат од нивните резервоари во лаборатории, стискаат по студениот под и се качуваат во уште еден резервоар кој содржи вкусни бивални.

Следваща Уреди за подготовка в професионалната кухня Прочетете още

Човешката дейност има фатален ефект върху мекотелите, както и върху всички безгръбначни организми, които образуват варовиков екзоскелет. При изгарянето на твърди и течни горива в атмосферата се отделя голямо количество въглероден диоксид. Той попада във водата, където чрез преминаването през различни химични съединения води до подкиселяването ѝ.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5-секунден трик за мекотели”

Leave a Reply

Gravatar